Gözdelerimiz Burs Programı

Anasayfa > Programlarımız > Gözdelerimiz Burs Programı

HİKAYEMİZ

Başarılarıyla ailesini her zaman gururlandıran, çevre bilinci yüksek, hayvanlara olan sevgisi ve idealleriyle örnek bir mühendis olan Gözde BULGURCU’nun en büyük hedeflerinden birisi, topluma fayda sağlayabilecek, Türk kadınlarının başarılarıyla adından söz etmelerine katkıda bulunacak bir vakıf kurmaktı. Bulgurcu Vakfı, Gözde Bulgurcu’nun miras bıraktığı idealleri hayata geçirmek için GÖZDELERİMİZ Burs Programı’nı 2021 yılında hayata geçirdi. Bu programın amacı mühendislik okuyan kız öğrencilerini maddi ve manevi anlamda destekleyerek gelecekte ülkesine faydalı ve adından söz ettiren kadınlar yetiştirmektir.

 

2021 yılında başlattığımız “Gözde”lerimiz Burs Programına; Türkiye’deki 27 üniversitenin 13 farklı mühendislik bölümlerinden 55 öğrenci, üniversite eğitimleri boyunca burs desteği ile birlikte kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bir dizi eğitim ve mentorluk programına devam etmektedir. “Gözde”lerimiz burs programına 2021 yılında 30 öğrenci ile başlayan program 2022 yılında 55 ile devam etmiş, 4 öğrenci ise mezun olmuştur. 2023 yılında 25 üniversite ve 13 farklı bölümden 55 bursiyerimiz bulunmaktadır. Aşağıda üniversite ve bölümlerin bilgisi paylaşılmıştır.

ÜNİVERSİTELER
Alparslan Üniversitesi İzmir Adnan Menderes Üniversitesi
Beykent Üniversitesi Koç Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi Konya Teknik Üniversitesi
Bursa Teknik Üniversitesi Marmara Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi Mersin Üniversitesi
Fenerbahçe Üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Gazi Üniversitesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Gaziantep Üniversitesi Özyeğin Üniversitesi
Gebze Teknik Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi Sabancı Üniversitesi
Işık Üniversitesi Sakarya Üniversitesi
İstinye Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
BÖLÜMLER
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ
ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ
ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ
FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ
GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNALARI MÜHENDİSLİĞİ
GENETİK MÜHENDİSLİĞİ
GEOMETRİK MÜHENDİSLİĞİ
GIDA MÜHENDİSLİĞİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ
JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİ
JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ
KONTROL VE OTOMASYON MÜHENDİSLİĞİ
KİMYA MÜHENDİSLİĞİ
MADEN MÜHENDİSLİĞİ
MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ
MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK MÜHENDİSLİĞİ
OTOMATİV MÜHENDİSLİĞİ
SİBER GÜVENLİK MÜHENDİSLİĞİ
TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ
UÇAK MÜHENDİSLİĞİ
YAPAY ZEKA VE VERİ MÜHENDİSLİĞİ
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

MEZUNLARIMIZ

MELİSA DENİZ
İZMİR ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
MAKİNE MÜHENDİSİ

Üniversite hayatım BAVAK ile tanıştıktan sonra daha kolay ve daha eğlenceli bir hale geldi. Vermiş oldukları eğitimler ve teknik geziler ile mühendislik alanında kendimi geliştirmemi sağlarken bir yandan da sosyalleşmemi sağladı. Staj programı sayesinde stajımı mühendislik alanında bana çok değerli bilgiler katan bir firmada yaptım.  En önemlisi ise her konuda her zaman danışabileceğim çok ilgili bir Mentorumun olmasıydı.  BAVAK ailesinin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

CEYDA BARAN
GAZİ ÜNİVERSİTESİ
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

BAVAK sadece maddi destek veren bir kurum değil; gözdelerinin yanında olan, ihtiyaçlarına koşan, bizi hem iş hayatına hem de kişisel hayat yolumuza hazırlayan çeşitli eğitimlerle, etkinliklerle harmanlayan çok verimli ve keyifli bir program. Vakfa dahil olan herkes çok sıcakkanlı, yardımsever ve ellerinden gelen her şeyi bizim için yapıyorlar BAVAK sayesinde kendimi birçok alanda geliştirdim, BAVAK ailesine dahil olduğum için ve mezun hayatımdan sonra da dahil olacağım için çok mutluyum.

NİDA ŞİMŞEK
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İNŞAAT MÜHENDİSİ

 BAVAK ile tanışmam, kendi başıma zor ulaşacağım kişilerden kariyer tavsiyeleri alabilmem için benim için büyük bir dönüm noktası oldu. 3. ve 4. sınıfta BAVAK ile geçirdiğim zaman, hayatıma yeni bir vizyon ve perspektif katmıştı. BAVAK’ın özgüven odaklı seminerleri, benim için gerçek bir dönüşümün başlangıcı oldu. Bu seminerler sayesinde, içimdeki potansiyeli keşfetme ve kendime olan inancımı güçlendirme fırsatı buldum. Kendi yeteneklerim ve becerilerim konusunda daha net bir farkındalık geliştirdim. 

Scroll to Top